RC Vikýrek z. s.

RC Vikýrek, z. s. je nezisková organizace, která byla založena v roce 2005, jejímž posláním je prostřednictvím přátelského setkávání nabízet veřejnosti kulturní, společenské a sportovní akce pro rodiny s dětmi.

V roce 2008 vzniklo pod záštitou občanského sdružení Přátelé KOPRETIN Mateřské centrum Vikýrek, které se v roce 2011 transformovalo na Rodinné centrum Vikýrek. Organizace fungovala pod sdružením Přátelé KOPRETIN do 30. 12. 2015. 
Dne 1. 1. 2016 bylo zapsáno jako RC Vikýrek z. s. 

Od roku 2021 rozšířilo své pole působnosti  i o prostory na zámku Třemešek u Dolních Studének.

 

 

Rodinné centrum Vikýrek se stalo prostorem pro setkávání rodičů a dětí nejen celého regionu. Nabízí prostor všem, kteří chtějí poznat samy sebe a souvislosti života. Ženám, které si váží svého ženství a které chtějí vědomě prožít těhotenství a přirozeně porodit. Rodičům, kteří touží po dětech, i těm, co děti již mají. Rodičům, kteří věří v přirozené rodičovství, a tomu, že děti jsou základem budoucnosti světa. Děti zde mají možnost poznávat své vrstevníky, hrát si, zpívat a objevovat svět.

Jsme tady pro ty, kteří se touží setkávat a najít spřízněné duše. Přijít může každý, kdo má chuť, kdo nechce být doma sám, kdo chce poznat nové přátele, chce se něco naučit a prožít pěkné chvíle.

(Jean Liedloffová, Koncept kontinua - Hledání ztraceného štěstí pro nás a naše děti)

Obce a instituce, které každoročně podporují činnost RC Vikýrek