AKTUALITY

Poporodní poradna pro ženy (nejen) v šestinedělí

Čekáte miminko a chcete pomoct sepsat porodní plán? Ráda byste se naučila podvazovat bříško ještě v těhotenství? Zajímá Vás, jak budete se svým dítětem šátkovat? Nebo Vás jenom trápí problémy týkající se změn ženského těla v každém věku? Poradna je vhodná právě pro Vás a je opravdu pro všechny věkové kategorie žen.

Přečíst více

Psychologická (krizová) poradna pro rodiny

Máte vy nebo vaše děti problémy, se kterými potřebujete pomoci? Nevíte na koho se obrátit?

Přečíst více

První pomoc u dětí

Umíte pomoct Vašim blízkým a zejména dětem v případě úrazu nebo nenadálé zdravotní události? Víte, co dělat, když Vaše dítě přestane dýchat? Dokážete správně resuscitovat? Máte vhodně vybavenou lékarničku? S lektorkou Lenkou Barvířovou - ředitelkou oblastního spolku Českého červeného kříže Šumperk se dozvíte vše potřebné k poskytnutí první pomoci u dětí.

Přečíst více

Hrátky s Vikýrkem na Třemešku

Těší nás Váš zájem o hrátky s Vikýrkem, a proto jsme se rozhodli, že od úterý 25.5. 2021 se můžeme společně potkávat i v nových prostorách na Třemešku. Poprosíme Vás o trošku ohleduplnosti, v okolí Třemešského zámku probíhají térenní úpravy (prozatím je auto tedy lepší nechat stát podél hlavní silnice). Ke vstupu použijte boční vchod, kde již na Vás bude čekat naše lektorka hrátek. Děkujeme za pochopení.

Přečíst více

Předporodní kurzy

Milé nastávající maminky i tatínkové, od pondělí 24.5.2021 pro Vás opět nabízíme oblíbené předporodní kurzy se zkušenou porodní asistentkou Ivetou Ruprichovou. Kurz obnáší 4 setkání po 2 hodinách. Během nich proberete témata jako jsou porod a vše kolem něj, následnou péči o miminko,jak pečovat o sebe samu po porodu a mnoho dalšího, co Vás bude zajímat.

Přečíst více

Pravidelný program 2021

!!!HURÁ!!Od pondělí 24.5.2021 můžeme opět rozjet náš pravidelný program...

Přečíst více

Letní příměstský tábor - Cesta za pohádkou 16. - 20.8.2021

Budeme putovat za pohádkou, kde se děti seznámí s tradičními i tajuplnými pohádkovými bytostmi, se světem bájí a pohádek i nadpřirozena. Během týdne děti budou odhalovat tajemství, hádanky i úkoly, které se budou nacházet v okolí Vikýřovic i Šumperka. Vydáme se po stopách skřítků, princezen i čarodějů a zakletých bytostí. Vysvobodíme je spolu? V plánu je i výlet na dětské hřiště do Loučné nad Desnou, popřípadě po okolí dle aktuální situace.

Přečíst více

Letní příměstský tábor - Toulky s písničkou 9. - 13.8.2021

Tábor je hudebně - pohybově - tvořivý. Zpíváme si, tančíme, hrajeme a vyrábíme nejen vlastní hudební nástroje, ale i jiné drobnosti. Vyzkoušíme si různé hudební nástroje a třeba si složíme i vlastní táborovou písničku.

Přečíst více

Letní příměstský tábor - Anglické hrátky 19. - 23.7.2021

Tábor zaměřený na základy angličtiny 1. stupně ZŠ. Děti se budou hravou formou seznamovat s anglickým jazykem. Čeká je týden plný dobrodružství a výletů .

Přečíst více

Letní příměstský tábor - Cesta za písmenkem III. 12. - 16.7.2021 - Třemešek

Chcete se podívat pod obal knihy a dozvědět se, jak taková kniha vůbec vzniká? V tomhle táboře si můžete svoji vlastní knihu napsat a námět? Čerpat ho můžete například ze zážitků, které spolu celý týden zažijeme, z výletů, kam se podíváme nebo i od kamarádů, které tady poznáte.

Přečíst více

Letní příměstský tábor - Po indiánské stopě 12.- 16.7.2021 - Vikýrek

Budeme poznávat stopy zvířat, stromů, bylin, apod. Naučíme se jak správně rozdělat oheň, připravovat jídlo na ohni (pečené brambory apod.), jak ošetřit člověka (první pomoc) a mnoho dalšího. Pojďme si společně zkusit žít jako dávní indiáni a na chvilku nechat civilizaci za zády.

Přečíst více

Ceník půjčovny dětských atrakcí

Nový aktualizovaný ceník půjčovny dětských atrakcí. Můžete si u nás nově zapůjčit např. ortopedickou podlahu Muffík (set 10 ks a set 20 ks) nebo sadu pro trénink rovnováhy (pro děti od cca 2 - 6 let).

Přečíst více

Upozornění k příměstským táborům

❗❗❗ Zatím nám prosím neposílejte platby za příměstské tábory. Informace k platbám Vám přijdou v samostaném e-mailu. Děkujeme.

Přečíst více

Jarní pečení

Jaro nás opět vypeklo, tak si ho můžeme zkusit přivolat jarním pečením.

Přečíst více

Pravidelný program leden-červen 2021

My už se nemůžeme dočkat, až se opět potkáme na pravidelném programu ve Vikýrku. Jelikož se situace mění ze dne na den, alespoň Vám nastíníme na co se můžete těšit až to opět rozjedeme

Přečíst více

Tvořivý kalendář

Pokud máte doma dítě, které rádo tvoří, máme pro ně ke stažení kalendář, který si mohou dotvořit podle svých představ.

Přečíst více

Upozornění

❗❗❗Z nařízení vlády musíme upozornit, že bohužel nošení roušek platí i u nás v prostorách RC Vikýrek. Všechny maminky,lektorky a děti nad 2 roky musí mít při návštěvě našeho pravidelného programu ochranu úst a nosu.

Přečíst více